پر بحث ترین ها

 • helpme
 • m_4a
 • ff

  آشنایی با فوک خزری

  آبان ۱۱, ۱۳۹۴
 • 13
 • فک خزری در حال انقراض است

  ۳ شهریور ۱۳۹۵ دکتر نگاری

  به نقل از شمال نیوز : معاون منابع طبیعی اداره کل حفاظت از محیط زیست مازندران گفت: فک خزری تنها گونه پستانداری است که در حال انقراض است.

  به گزارش شمال نیوز به نقل از فارس  داریوش مقدس پیش از ظهر امروز در کارگاه آموزشی حفاظت از پستانداران دریای خزر با تاکید بر اینکه پستانداران دریای خزر نیازمند حمایت و حفاظت هستند، اظهار داشت: فوک خزری در حال انقراض است.

  وی یادآور شد: حوضه جنوبی دریای خزر زیستگاه ۵۳ جنس از ۷۹ گونه ماهی است که فک خزری به عنوان تنها گونه پستاندار دریای مازندران، نمونه‌ای آسیب‌پذیر شده است.

  این مسئول با اشاره به اینکه فک خزری به عنوان پستاندار دریای آسیب‌پذیر در لیست” آی، یو، سی، ان” جای گرفت به تنوع جانوری در کشور اشاره کرد و گفت: کشور ما از هشت تنوع اقلیمی جهان از سه نوع اقلیم برخوردار است که تنوع جانوری در این کشور مشهود است.

  وی تصریح کرد: پستانداران بزرگ جثه ایران از نظر تعداد با کل حیوانات بزرگ جثه اروپا برابری می‌کند که نیاز به حمایت و حفاظت دارند.

  معاون منابع طبیعی اداره کل حفاظت از محیط زیست مازندران خارطنشان کرد: از ۱۹ گونه فک در جهان زیستگاه یک گونه از این پستانداران در دریای خزر است.

  وی جمعیت فک دریای خزر را در حال انقراض اعلام کرد و اذعان داشت: جمعیت کنونی فک دریای خزر حدود ۱۰۰ هزار قلاده است که در سال‌های قبل با جمعیت میلیونی اینگونه پستاندار روبه رو بودیم.

  به گزارش فارس، دریای خزر با وسعتی ۴۳۸ هزار کیلومتر مربع بزرگ‌ترین دریاچه جهان به شمار می‌رود.

  این مطلب را به اشتراک بگذارید

  پاسخ دهید